Jak zapojit set top box?

Zapojení nového set top boxu pro příjem DVB-2 vysílání je jednoduché. Vždy postupujte podle návodu konkrétního zařízení (značky a typu).

Základní kroky jsou následující:

1 Připojení k anténě

Zapojte propojovací koaxiální kabel do účastnické (anténní) zásuvky. Pokud používáte pokojovou anténu nebo nemáte účastnickou zásuvku, tento krok se Vás netýká (kabel je veden přímo z antény). Zapojte do levé zdířky označené TV.

2 Propojení antény a set top boxu

Propojovací koaxiální kabel připojte do set-top-boxu. Zapojte do zdířky pro vstup (označeno jako RF IN, IN, VSTUP, ANT IN…).

3 Propojení set top boxu a televize

Připojte HDMI kabel do set-top-boxu (HDMI kabel nebývá součástí balení set top boxu, je nutné jej dokoupit). Pokud máte starší typ televizoru, lze propojit prostřednictvím SCART kabelu.

4 Propojení set top boxu a televize

Zapojte HDMI (příp. SCART kabel) do televizoru. Pokud má Váš televizor více HDMI vstupů, zapamatujte si, do kterého vstupu set-top box připojujete (většinou označeno čísly).

5 Výběr vstupu

Zapněte televizor a vyberte vstup (HDMI), do kterého jste set-top box připojili.

6 Ladění

Na ovladači set-top boxu stiskněte MENU – vyberte položku ladění/instalace (záleží na typu přijímače – postupujte dle návodu vašeho set top boxu). Můžete zvolit automatické vyhledávání (ladění), nebo si ručně přímo nastavit kanály, které chcete ladit.

7 Úspěšné naladění

To, že jste správně naladili TV programy v síti DVB-T2 poznáte podle označení T2 za názvem televizního programu.

Kontakt

V případě, že máte jakékoliv dotazy týkající se nového standardu televizního vysílání, na které jste nedostali odpověď na těchto stránkách, nebo potřebujete poradit, obraťte se na nás.

V případě, že máte jakékoliv dotazy k televizím nebo set top boxům vybavených DVB-T2 a kodekem H.265, obraťte se na našeho partnera, společnost DATART.

Informace tykající se přechodu na nový standard televizního vysíláni anebo o televizích a set top boxech vybavených DVB-T2 a kodekem H.265, můžete také nalézt u našeho partnera, společnost ALZA.